Με Μόλντε αντίπαλο αν προκριθεί ο Άρης

Η νορβηγική Μόλντε θα είναι ο επόμενος αντίπαλος του Άρη αν προκριθεί στον γ’ προκριματικό γύρο του Europa League.

Η ομάδα του Έρλινγκ Μόου ήταν εξ’αρχής το φαβορί για την πρόκριση και το επιβεβαίωσε με νίκη εκτός έδρας (σκορ 1-3) επί της Τσουκαρίτσκι στο Βελιγράδι. Το γκολ ήρθε πολύ νωρίς για τους Νορβηγούς στο 4′ από τον Ομοϊτζουάνφο. Λίγο πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου «σφράγισαν» και την πρόκριση με γκολ στο 38′ από τον Βολφ Έικρεμ. Το δεύτερο ημίχρονο βρήκε και πάλι την Μόλντε «κυρίαρχο» να πετυχαίνει και τρίτο τέρμα στο 78′ με τον Κνούντζον. Η Τσουκαρίτσκι δεν μπορούσε να αντιδράσει παρά μόνο να μειώσει στο 82′ με τον Κάγιεβιτς και να διαμορφώσει το τελικό σκορ σε 1-3.