Απίθανο φινάλε: Ο Κολοσσός “επέστρεψε” από την… κόλαση και “γονάτισε” τον Προμηθέα! (VID)

Σε ένα φανταστικό παιχνίδι που κρίθηκε στην παράταση

Σε μια απίθανo ματς με μυθικό φινάλε στην κανονική περίοδο, ο Κολοσσός επικράτησε 114-109 του Προμηθέα Πατρών στην παράταση στη Ρόδο για την 11η αγωνιστική της Basket League. Οι γηπεδούχοι είχαν προηγηθεί μέχρι και με 21 πόντους στις αρχές της τρίτης περιόδου, ωστόσο, με μια απίστευτη αντεπίθεση των Πατρινών, το ματς οδηγήθηκε στο έξτρα πεντάλεπτο.

O Κάουαν είχε φέρει μπροστά τον Προμηθέα με… τετράποντο (τρίποντο και φάουλ) για το 98-100. Και ενώ οι Πατρινοί ήταν μια ανάσα από την νίκη, στην τελευταία επίθεση του Κολοσσού υπήρχε άστοχο τρίποντο και ο Περάντες με φόλοου στην εκπνοή έκανε το 100-100! Αυτή ήταν η… αρχή για να “επιστρέψει” ο Κολοσσός από την “κόλαση” στην οποία βρέθηκε ξαφνικά και στην παράταση ήταν ανώτερος, παίρνοντας μια σπουδαία νίκη.