Λόπεθ: «Δεν καταλαβαίνω γιατί δεν μέτρησε το γκολ μας»

Τι δήλωσε ο προπονητής του Βόλου για το ακυρωθέν τέρμα της ομάδας του, στο παιχνίδι με τον ΠΑΟΚ.

Ο Άνχελ Λόπεθ στις δηλώσεις του μετά την ήττα από τον Ατρόμητο στάθηκε στο 1-1 του Μύγα που δεν μέτρησε και τόνισε πως δεν κατάλαβε το λόγο που συνέβη αυτό.

“Στο πρώτο ημίχρονο είχαμε κλέψει πολλές μπάλες, κάναμε ευκαιρίες, τους μπλοκάραμε καλά και δεν θυμάμαι ο ΠΑΟΚ να έκανε κάτι στην επίθεση στο πρώτο ημίχρονο”.

Για το ποιο ήταν το κλειδί του αγώνα:

“Για μένα το κλειδί του αγώνα αδιαμφισβήτητα είναι η φάση του πρώτου ημιχρόνου είναι το γεγονός πως μας ακυρώθηκε το γκολ. Δεν μπορώ να κατανοήσω για ποιο λόγο δεν μέτρησε το γκολ. Επειδή είπαν για οφσάιντ για έναν παίκτη που δεν επηρεάζει τη φάση. Αν εκεί είχαμε κάνει το 1-1 όλα θα ήταν διαφορετικά. Σκοράραμε, πανηγυρίσαμε όλοι μαζί οι παίκτες στον πάγκο, όλοι είπαν εκείνη τη στιγμή πως μπορούμε να το κάνουμε. Με το 1-1 θα μέναμε μέσα στο παιχνίδι και θα ήμασταν ανταγωνιστικοί.