Μπάσκετ Νεανίδων: Ήττα στο «νήμα» από τη Νεάπολη

Δεν τα κατάφερε η ομάδα του Άρη, χάνοντας στις λεπτομέρειες.

Η ομάδα μπάσκετ Νεανίδων του ΑΡΗ γνώρισε την πρώτη ήττα στο πρωτάθλημα με 65-64 από την Νεάπολη στο πλαίσιο της τέταρτης αγωνιστικής.

Η Νεάπολη ξεκίνησε καλύτερα και πήρε μικρό προβάδισμα πέντε πόντων, ενώ στο δεύτερο δεκάλεπτο με διαρκείς εναλλαγές στο σκορ ο ΑΡΗΣ πήγε στα αποδυτήρια μπροστά με 28-32.

Στην τρίτη περίοδο η Νεάπολη πέρασε εκ νέου μπροστά και έκανε το 48-47 το οποίο διατήρησε μέχρι το τέλος και πήρε τη νίκη με 65-64.

Δεκάλεπτα: 20-15, 28-32, 48-47, 65-64

ΔIAITHTEΣ: Σκρίνος-Παρμακίδης

ΠK Nεάπολης (Παγκούτσος): Τσακμάκη, Πασχαλίδου, Δαμιανού, Μαδίτση, Θεοδώρου, Σίσκου, Κωνσταντινίδου 18, Ουζούνη Γ. 2, Τσολακίδου 26, Γεωργιάδου, Τσίνου 8, Αγγελακίδου 11(1).

APHΣ (Κωτούλης): Μπαλτζή 13(1), Κοτσιάμπαση 4, Τσαχτσίρα, Ασλανίδου, Γιάνταη 20, Καλογήρου 20, Ρίμπα 7(1), Βαβουλιώτη, Νεράντζη, Βλάχου.