Σπουδαίο “διπλό” για τον Άρη απέναντι στον Πανερυθραϊκό

Oι λεπτομέρειες για την νίκη του Άρη

Ο Α.Σ. αναφέρει: “Η ομάδα Βόλεϊ Ανδρών του ΑΡΗ επικράτησε εύκολα με 0-3 σετ του Πανερυθραϊκού, στο πλαίσιο της τέταρτης αγωνιστικής της Pre League.

Ο ΑΡΗΣ ξεκίνησε δυνατά και πήρε σημαντικό προβάδισμα με 8-14. Στη συνέχεια, οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν σε 16-16, ωστόσο στο πιο κρίσιμο σημείο οι «κιτρινόμαυροι» διατήρησαν τη ψυχραιμία τους και κατέκτησαν το πρώτο σετ με 23-25.

Στο δεύτερο σετ ο ΑΡΗΣ ήταν καταιγιστικός και γρήγορα «ξέφυγε» στη διαφορά με 2-7. Οι «κιτρινόμαυροι» έφτασαν τη διαφορά σε double-score με 7-14, και κατέκτησαν εύκολα το δεύτερο σετ με 18-25.

Στο τρίτο σετ, ο Πανερυθραϊκός προηγήθηκε με 7-3, ο ΑΡΗΣ ισοφάρισε και οι δυο ομάδες πήγαιναν πόντο-πόντο. Με το σκορ να είναι  στο 19-18 υπέρ του Πανερυθραϊκού, ο ΑΡΗΣ το γύρισε και έκανε το 20-23, το οποίο του έδωσε τη νίκη με 22-25 και 0-3 σετ.

Τα σετ: 0-3 (23-25, 18-25, 22-25)”.