Τραγωδία ο πολυδιαφημισμένος Παναθηναϊκός, με… 11 πόντους στο ημίχρονο!

Πίσω με 26 πόντους στον τελικό με τον Ολυμπιακό

Τυπικό χαρακτήρα αναμένεται να έχει το δεύτερο ημίχρονο στον τελικό του Super Cup, αφού ο Ολυμπιακός προηγείται του Παναθηναϊκού με 26 πόντους διαφορά, στο πρώτο 20λεπτο. Συγκεκριμένα, το σκορ στο ημίχρονο είναι 37-11, με τους “πράσινους” να παρουσιάζουν απελπιστική εικόνα!

Παρά τις μεταγραφές που έγιναν, ο πολυδιαφημισμένος Παναθηναϊκός έχει μείνει πάρα πολύ χαμηλά στο σκοράρισμα στο 20′ του αγώνα. Στο πρώτο δεκάλεπτο, μάλιστα, είχε μόλις 2/14 σουτ, εκ των οποίων 0/7 τρίποντα και 4 λάθη. Oι “πράσινοι” έκαναν να σκοράρουν 14 λεπτά και 20 δευτερόλεπτα με αποτέλεσμα να δεχθούν σερί 27-0! Πραγματικά, τραγωδία…