Τεράστια πρόκριση για το Ιράν του Ανσαριφάρντ-Πέρασε στα ημιτελικά και «φουλάρει» για τον τίτλο!

Μεγάλη μέρα για την εθνική ομάδα του Ιράν.

Λίγο ακόμα φάινεται ότι θα καθυστερήσει η άφιξη του Καρίμ Ανσαριφάρντ στη Θεσσαλονίκη και στον Άρη, καθώς το Ιράν πέτυχε μια σπουδαία πρόκριση στους ημιτελικούς του Κυπέλλου Ασίας.

Για να συμβεί αυτό όμως, χρειάστηκε να έρθει μια ανατροπή επί της Ιαπωνίας, καθώς το γκολ του Μορίτα στο 28′ έβαλε σε θέση οδηγού τους Ιάπωνες.

Στο 55ο λεπτό του αγώνα ο Μοχέμπι έκανε το 1-1, για να δώσει προβάδισμα η εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Τζάχανμπακς στις καθυστερήσεις του παιχνιδού.

Ο ποδοσφαιριστής του Άρη πέρασε ως αλλαγή στο 90+9, αγωνιζόμενος για… δευτερόλεπτα.

Πλεόν το Ιράν περιμένει τον νικητή του Κατάρ-Ουζμπεκιστάν, για να μάθει τον αντίπαλο του στην τετράδα.