“Θεαματική σεζόν ο Μορόν στον Άρη, στον οποίο συνεχίζει να λάμπει…”

Η αναφορά των Ισπανών στον έμπειρο επιθετικό

Ο Μορόν μπορεί να μην σκόραρε απέναντι στον ΠΑΟΚ αλλά έκανε σημαντική δουλειά στο ντέρμπι. Οι Ισπανοί αναφέρθηκαν για άλλη μια φορά στον έμπειρο φορ των “κιτρίνων”, σημειώνοντας μεταξύ άλλων για το ματς με τον ΠΑΟΚ: “Κάθε μέρα που περνά επιβεβαιώνεται η επιτυχία της απόκτησης του Μορόν, που συνεχίζει να λάμπει στον Άρη με τον οποίο πραγματοποιεί μια θεαματική σεζόν. Για μια ακόμη φορά ήταν βασικός. Παρά το γεγονός ότι είχε λιγότερες επαφές με την μπάλα σε σχέση με τα προηγούμενα παιχνίδια, κατάφερε να δίνει ποιοτικά στοιχεία.

Το πρώτο ημίχρονο με τον ΠΑΟΚ έληξε ισόπαλο χωρίς τέρματα αλλά στην αρχή του δευτέρου ημιχρόνου ήρθε το πρώτο γκολ του Άρη. Στο 59′ έγινε το 2-0 με ασίστ του Μορόν στο Σαβέριο. Ο Μορόν παραμένει ο μοναδικός σκόρερ του ελληνικού πρωταθλήματος με 10 γκολ”.