Το «μαγικό» του Πάλμα και η πρώτη φορά του Νταμπό!

Τι είχε συμβεί στη περσινή συνάντηση των δύο ομάδων.

Ο Άρης υποδέχεται τον Ολυμπιακό και έχει ως στόχο να επαναλάβει τη περσινή του νίκη, στον αντίστοιχο αγώνα.

Στις 26 Απριλίου του 2023, οι «κιτρινόμαυροι» είχαν καταφέρει να πάρουν το δεύτερο εντός έδρας τρίποντο απέναντι στον Ολυμπιακό, επικρατώντας και πάλι με 2-1.

Ο Πάλμα άνοιξε το σκορ στο 36ο λεπτό με μαγικό τρόπο, καθώς πέτυχε γκολ με απευθείας εκτέλεση κόρνερ.

Στο 66ο λεπτό ήταν η σειρά του Μπράιν Νταμπό να σκοράρει για πρώτη (και μοναδική) φορά με τη φανέλα του Άρη, καθώς εκμεταλλεύτηκε το ολέθριο λάθος του Μπα στο γύρισμα του Ιτούρμπε, για να πετύχει το δεύτερο γκολ της ομάδας του Τόλη Τερζή.

Ο Ολυμπιακός είχε βρει άμεση «απάντηση», αφού ο Μάκελι καταλόγησε πέναλτι σε χέρι του Μαζικού, με τον Μπακαμπού να νικάει τον Κουέστα, χωρίς όμως να γίνει κάτι στη συνέχεια, με τους γηπεδούχους να παίρνουν ένα τρίποντο που «κλείδωσε» την ευρωπαϊκή έξοδο.