Απαράδεκτο δεύτερο ημίχρονο, “εξαφανισμένος” Άρης…

“Πλήρωσε” το δεύτερο 45λεπτο

Ο Άρης στα δυο προηγούμενα ματς, αυτά με τον Πανσερραϊκό και τον ΠΑΣ, ανέβασε στροφές στο β’ ημίχρονο. Απέναντι στον Ατρόμητο, αυτό δεν έγινε. Οι παίκτες των “κιτρίνων” δυσκολευόταν πολύ να “στριμώξουν” τους Περιστεριώτες οι οποίοι είχαν μπει καλύτερα στο δεύτερο μέρος αλλά ο Άρης δεν έπαιρνε το… μήνυμα πως έπρεπε να βελτιωθεί.

Όσο περνούσε η ώρα, το σύνολο του Μάντζιου δεν φρόντιζε να φορτσάρει, ο Άρης έδειχνε “εξαφανισμένος” και τελικά αυτό το “πλήρωσε”, με ακόμη δυο τέρματα (εκτός αυτού, στο πρώτο 45λεπτο) που “έγραψαν” το τελικό 1-3. Προτού υπάρξουν δυο ευκαιρίες από το 90′ και μετά, ουσιαστικά η καλύτερη φάση για τον Άρη ήταν αυτή του Κάρλσον, που δεν μπόρεσε να βρει την μπάλα μετά από γύρισμα του Σαμόρα.