Μπράμπετς και… μετά “άσφαιρος” για 317 λεπτά

Καλείται να βρει λύση

O Άρης δεν μπόρεσε να σκοράρει απέναντι στην ΑΕΚ, κάτι που συνέβη και κόντρα σε Παναθηναϊκό και Ολυμπιακό την 3η και την 4η αγωνιστική των πλέι οφ αντίστοιχα. Κάπως έτσι, οι “κίτρινοι” παρέμειναν δίχως γκολ για τρίτο σερί παιχνίδι και η τελευταία φορά που είδαν παίκτη τους να σκοράρει, ήταν ο Μπράμπετς.

Ο Τσέχος είχε διαμορφώσει το 3-0 του Άρη επί της Λαμίας, στο 59ο λεπτό του αγώνα. Από εκείνο το λεπτό, μέχρι την λήξη του αγώνα με την ομάδα του Βόκολο, μέχρι την ολοκλήρωση του ματς με την ΑΕΚ, μεσολάβησαν 317 λεπτά. Ο Άρης, λοιπόν, παραμένει “άσφαιρος” εδώ και 317 λεπτά στο πρωτάθλημα και καλείται να βρει λύση στο θέμα του σκοραρίσματος.