Ερασιτέχνης

Άμυνα από γρανίτη και ξεκίνημα με το δεξί για το μπάσκετ με αμαξίδιο

Με όπλο την καλή του άμυνα αλλά και την πολυφωνία στην επίθεση ο Άρης πήρε το ροζ φύλο αγώνος στο παιχνίδι με αντίπαλο τον Πανσεραικό.

Η ομάδα της κόουτς Χατζηζωγίδου ξεκίνησε με το δεξί τις υποχρεώσεις της στο φετινό πρωτάθλημα της Α1 με αντίπαλο τον Πανσεραικό.

Οι κιτρινόμαυροι είδαν 10 παίκτες του να σκοράρουν σε μια ιδανική πρεμιέρα με αντίπαλο την νεοφώτιστη ομάδα των Σερρών.’

Η κορυφαία ομάδα της βορείου Ελλάδος ολοκλήρωσε το πρώτο δεκάλεπτο με το υπέρ της 10-4 πριν “ξεσπάσει” στην δεύτερη περίοδο και με ένα επί μέρους 26-4 πάρει ξεκάθαρο προβάδισμα και δεν ξανακοιτάξει πίσω.

Το τελικό σκορ διαμορφώθηκε στο 66-15 με τον Άρη να δείχνει ότι και φέτος θα είναι από τα φαβορί και για το φετινό πρωτάθλημα.

Ιάσονας Μίσχος

Όντας 14 ετών του δόθηκε η ευκαιρία να συνδυάσει την αγάπη του για τον Άρη και την δημοσιογραφία μέσω των "Α.Ν. 98.7" Πλέον Βρίσκεται στην οικογένεια του ''Yellow Radio FM 101.7'' από τις πρώτες στιγμές της δημιουργίας του...