Η εμπειρία του Ντουάρτε σε Europa και… Champions League

Στο κορυφαίο επίπεδο της Ευρώπης, και απέναντι στις καλύτερες ομάδες της γηραιάς ηπείρου έχει αγωνιστεί ο Ολλανδός που πρόκειται να γίνει παίκτης του Άρη

Ο Ντουάρτε ως παίκτης του Άγιαξ μετράει συνολικά πέντε συμμετοχές σε Ευρωπαϊκές διοργανώσεις.

Οι δυο στον δεύτερο γύρο του Europa League, με τον Άγιαξ να αποκλείεται από την Σάλτζμπορυγκ, με τις άλλες τρεις να είναι στο κορυφαίο επίπεδο.

Το 2013 για τους ομίλους του Champions League ο Ντουάρτε έπαιξε τα τελευταία λεπτά στην νίκη του Άγιαξ επί της Μπαρτσελόνα, αγωνίστηκε ολόκληρο το 90λεπτο στην Καταλονία, στην ήττα του Αίαντα με 4-0.

Ακόμη ήταν βασικός στο San Siro, όπου ο Άγιαξ αντιμετώπισε την Μίλαν με τις δυο ομάδες να ολοκληρώνουν τον αγώνα ισόπαλες, με 1-1 σκορ.

Ιάσονας Μίσχος

Όντας 14 ετών του δόθηκε η ευκαιρία να συνδυάσει την αγάπη του για τον Άρη και την δημοσιογραφία μέσω των "Α.Ν. 98.7" Πλέον Βρίσκεται στην οικογένεια του ''Yellow Radio FM 101.7'' από τις πρώτες στιγμές της δημιουργίας του...